Autorka seriálu Sex ve městě: V realitě by byly přítelkyněmi překvapivě tyto tři hrdinky, a která s nimi ne?

3
658
Bucharest, Romania- 15 May, 2016. The HBO television building from the residential area Victoria, in the centre of the capital city.

Autorka seriálu Sex ve městě po letech odhaluje reálné pozadí svých hlavních hrdinek. Jednou z nich prý byly v realitě téměř všechny ženy, které znala. Tři z nich by bez problémů byly přítelkyněmi i ve skutečném životě. Jen jedna postava seriálu jaksi nezapadá do původní myšlenky, má však své přednosti. Která je která?

Autorka seriálu Sex ve městě po letech odhaluje reálné pozadí svých hlavních hrdinek.
Autorka seriálu Sex ve městě prozradila, že většina jejích přítelkyň byla v 90. letech jako Samantha.
Autorka seriálu tvrdí, že ve skutečném životě budou Carrie, Miranda a Samantha přítelkyně a Charlotte s nimi nebude.
Sex ve městě je seriál, který je již léta považován za pověstný oltář svobodného ženství v 90. letech.

Většina žen byla v realitě jako Samantha
Sex ve městě je seriál, který je již léta považován za pověstný oltář svobodného ženství v 90. letech. Přinesl neformální sexuální kulturu, zaměření se žen na profesionální ambice i jejich sexualitu. Autorka seriálu, Candace Bushnell, která léta strávila zachytáváním tohoto všeho, prozradila a portál bustle.com ji cituje: „Většina mých přítelkyň byla jako Samantha.“

Mohlo by vás zajímat: Kostymérka ze seriálu Sex ve městě prozradila tipy, podle čehož obléká celebrity. Fungují také na běžné ženy

Jedna hrdinka byla jakýmsi romantickým archetypem
Do tohoto z části feministického konceptu seriálu skvěle zapadají i další dvě hrdinky seriálu, Carrie a Miranda. Když se Bushnell dále zamýšlela nad svým seriálem, prozradila i další zajímavost: „Moji přátelé a já jsme vždy žertovali, že ve skutečném životě budou Carrie, Miranda a Samantha přítelkyně a Charlotte s nimi nebude. Charlotte byla vyrobena tak, aby poskytla romantický archetyp „ach, chci si najít muže“. Reálně jsem však neznala takové ženy,“ prozrazuje Bushnell.

Seriál o ženách, které dokázaly být skutečně nezávislé
Jak Bushnell popisuje dále, první dvě série seriálu byly jaksi drsnější oproti ostatním. Ženy v New Yorku takové opravdu byly. Nesnažili se prý zapadnout a být součástí společnosti, nebyly to dobré dívky v tradičním pojetí. Seriál byl postaven na této věci… „žena versus společnost“: „Pro mě byl tento příběh skutečně o ženách, které měly kariéru a které dokázaly žít bez spoléhání na muže a bez dětí, které byly schopny být skutečně nezávislé,“ dodává .

Sex ve městě je seriál, který je již léta považován za pověstný oltář svobodného ženství v 90. letech.

Charlotte se dějí veselé věci
Postava Charlotte je tedy jakýmsi opakem tohoto všeho… ženka domácí s touhou vydat se, porodit děti a starat se o ně, o svého muže a domácnost. Přesto Bushnell připouští, že její místo přítelkyně v seriálu mělo svůj smysl: „Charlotte má mnoho skvělých vlastností. Charlotte se dějí veselé věci.“ Inu, nepochybně si Charlotte jako jedna z hlavních hrdinek seriálu své publikum získala.

New York City. Logo of Home Box Office (HBO), an American premium cable and satellite television network, in the HBO Shop at Sixth Avenue (Avenue of the Americas)

Charlotte byla prý vyrobena tak, aby poskytla romantický archetyp „ach, chci si najít muže“.

Předchozí článekNejnovější parfémy pro rok 2022: Najít správnou vůni je jak najít samu sebe
Další článekToto je důležitější než vzhled: Podívejte se, které věci připadají mužům mnohem víc sexy