Fresh střihy roku 2022. Zapomeňte na nudné dlouhé vlasy a vyzkoušejte experimentovat

4
746

Rok 2022 je nepochybně rokem změn. Ať už se budou týkat vašeho osobního života nebo vzhledu, je jen a jen na vás. Pokud je však vaše odpověď to druhé – a máte chuť zaexperimentovat se svou korunou krásy, přinášíme vám nejnovější trendy podle známého londýnského salonu.

Vsaďte na ofinu
… samozřejmě jen v případě, že vám to váš typ vlasů dovolí. Ještě předtím, než se rozhodnete ofinu mít, poraďte se s kadeřníkem. Ten vám totiž doporučí nejen správnou péči, ale také to, zda na tento typ účesu máte prodispozice. Mnoho žen totiž trápí takzvaný vír, který je často nemožné zkrotit.

Pozor, v roce 2022 nebude trendy klasická ofina, jak ji známe. Do popředí vstoupí takzvaná volná ofina, která je rozdělena na dvě části. Tímto účesem se inspirovala také známá modelka Sara Sampaio. V žádném případě se tak nemusíte bát, že budete působit dětsky či nestylově, právě naopak. Tato drobná úprava totiž dokáže podtrhnout ženskost a působí velice šmrnc.

Evropský bob
Známý střih bob zřejmě není třeba představovat žádné čtenářce. Ovšem i tento typ vlasů má několik verzí – a podle známé stylistky Natalie Very, která působí v luxusním kadeřnictví Live True London, má pro letošní rok budoucnost právě evropská varianta. Ta je na rozdíl od té známé klasické sestříhaná, uvolněnější a končí přibližně u rtu.

„Tento sestřih působí jakoby omlazující – a skutečně sluší každé ženě, bez ohledu na typ obličeje, barvu vlasů či věk. Je velmi jednoduchý a skvělý pro běžné nošení,“ uvádí. K tomu, aby se nosil, není nutná žádná speciální úprava, což ocení mnoho zaneprázdněných žen.

Kulový tvar
Máte-li vlnité vlasy, kadeřníci doporučují, abyste do nich okamžitě přestali zasahovat. Právě přirozenost bude pro rok 2022 symbolická – a to se zejména týká kudrnatých vlasů. Éterické tvary vytvořené nezkrotnou hřívou jsou totiž v popředí jako nikdy. Když patříte k ženám, které jsou obdařeny tímto typem vlasů, nebojte se je zkrátit.

„Myslíme na kulaté tvary ostříhané nad rameny, které jsou zvýrazněny zejména na tvářích. Také ustupujeme od různých ofín, zakrývacích manévrů a volíme střihy, které obkreslují tvář a vytvářejí krásné siluety,“ prozradila Pamela Cooney, vyhlášená kadeřnice z Velké Británie.

Předchozí článekToto je důležitější než vzhled: Podívejte se, které věci připadají mužům mnohem víc sexy
Další článekValentýnské tipy na dárek: Sexy vůně pro muže, které probudí jeho mužský aspekt