L-Arginin vhodný také pro vegany a vegetariány

3
903

L-arginin je semi-esenciální látka, kterou organizmus potřebuje pro svou správnou funkci. Tělo je schopno vytvářet tuto látku samo, je to však podmíněno pouze určitými situacemi, které tomuto procesu napomáhají. Bohužel se však stává, že i když má naše tělo dobré podmínky, vyprodukované množství nestačí k doplnění optimálního množství v období růstu, stresu nebo různých onemocnění.

K čemu je L-arginin prospěšný?

L-arginin je označován jako základní stavební kámen pro tvorbu hormonů a bílkovin. Pozitivní účinky L-argininu při jeho pravidelném doplňování je taktéž prospěšné, jestliže sportujete a snažíte se o budování svalové hmoty, obnovu tkání a rychlou regeneraci. To vše dokáže proto, že obsahuje látky potřebné pro tvorbu růstového hormonu. L-arginin dále posiluje imunitní systém, zlepšuje průtok krve, což jde naproti právě rychlejší regeneraci svalů. L-arginin se podílí na snižování vysokého krevního tlaku, zmírňuje výskyt zánětu trávicího traktu u předčasně narozených dětí a podporuje spalování tuků.

Tuto semi-esenciální látku můžete užívat také v případě, že cvičíte velmi zlehka a snažíte se například shodit přebytečná kila na břiše, který je mimochodem spojen s mnoha zdravotními problémy. Její pravidelné užívání se podílí také na zpomalení procesu stárnutí.

Jak si správně vybrat

Na trhu naleznete nepřeberné množství doplňků stravy s obsahem L-argininu. Vždy je velmi důležité, abyste si pečlivě přečetli etiketu na obalu či příbalový leták, ze kterého se dozvíte, zda konkrétní doplněk stravy obsahuje potřebné množství žádané látky. Důležitá je také forma, jakou byl L-arginin získán. L-Arginin HCL je vyroben fermentací z rostlinných produktů, které jsou vhodné pro vegetariány a vegany. Balení 120 kapslí zajistí potřebnou dávku po dobu přibližně jednoho měsíce, obal z jantarového skla navíc produkt chrání před UV zářením a zajišťuje jeho dlouhou trvanlivost. L-Arginin HLC byl vyroben a testován v Německu, obsahuje účinné látky s ověřeným původem.

Předchozí článekCoca-Cola již potřetí podporuje Prague Pride Festival. Značka tak vyjádří to, co je zakotveno v její DNA – sounáležitost, svoboda a respekt k ostatním
Další článekSyndrom dráždivého tračníku jako ženská populační nemoc?