CHANEL Haute Couture jaro/léto 2022: Virginie Viard se vrátila do dob 20. a 30. let avantgardy

0
334
Antibes, France - October 12, 2011: Chanel No 5 eau de parfum vaporiser bottle and its retail presentation box against a white background. The fragrance, on sale since 1922, was the first created by French couturier Gabrielle 'Coco' Chanel.

Umělecká ředitelka CHANEL Virginie Viard se při představení kolekce Haute Couture jaro/léto 2022 vrátila do dob 20. a 30. let, doby avantgardy. Haute couture show otevřela Charlotte Casiraghi na koni.

Virginie se vrací do doby 20.-30. let avantgardy
Umělecká ředitelka módního domu CHANEL se tentokrát vrátila do samých počátků Gabrielle Chanel. Doba avantgardy 20.-30. let, která se nesla ve znamení ženskosti.

„Dlouhodobě jsem toužila spolupracovat s Xavierem Veilhanem. Jeho reference na konstruktivismus připomínají ty Karla Lagerfelda,“ říká Virginie Viard. V prohlídce lze nalézt odkaz na avantgardu 20. a 30. let 20. století. Xavier chtěl spolupracovat s Charlotte Casiraghi. Jeho umělecký vesmír je plný koní a Charlotte je zkušená jezdkyně. Charlotte je spisovatelkou a dcerou monacké princezny Caroline. Její babička byla monacká kněžna a hollywoodská hvězda, světoznámá ikona Grace Kelly.

Tokyo, Japan – October 17, 2014: Shoppers walking by a Chanel store at the high-end shopping district of Ginza.

„Xavier a Sébastien jsou přátelé. Spolu s Charlotte tvoří takovou rodinu CHANEL, kterou se ráda obklopuji,“ říká dále Virginie.

Charlotte Casiraghi na koni otevírala Haute Couture show
Charlotte otevírala přehlídku v kabátu z černého tvídu a flitrů, zatímco Sébastien Tellier hrál na nadrozměrné nástroje podle představ umělce.

Předchozí článekCHANEL Backstage Haute Couture SS 2022: Detaily ze zákulisí a celebrity z tvz. CHANEL rodiny
Další článekRolák jako dominantní kousek outfitu: Které střihy jsou lichotivé k postavě a kterým raději dát STOP – ku?